About

פתילת המדבר

פתילת המדבר בע״מ שואפת להיות חברת הייעוץ האגרונומי המובילה והאיכותית בישראל המלווה את לקוחותיה על ידי צוות מקצועי ומסור תוך שימוש בשיטות העבודה המתקדמות ביותר. כל זאת באמצעות: כוח אדם מובחר – אגרונומים בעלי תואר שני שמקצוע האגרונומיה הוא ברוחם. מתודולוגיות, שיטות היישום והפתרונות הטכנולוגיים המוכחים והמתקדמים ביותר. מציאת פתרונות העונים על צרכי הלקוח תוך הקפדה על שימור ודאגה לסביבה לטווח ארוך. בין לקוחותינו נמנים מוסדות וגופים מוניציפליים וחברות פרטיות הנהנים מליווי צמוד של אגרונום, עם דגש על יחסי אנוש מעולים ומקצועיות בלתי מתפשרת.

הצוות המקצועי שלנו

נעם ביבי

פתילת המדבר בע״מ הוקמה על ידי נעם ביבי, אגרונום מוסמך ודבוראי, בעל ידע נרחב בגינון וחקלאות עם ניסיון בפרויקטים חקלאים, הדרכות והכשרות של צוותים מקומיים בישראל, באפריקה ובאסיה. נעם בעל תואר ראשון ושני באגרונומיה, ובעל תעודת גוזם מומחה ומסוכנות עצים מטעם משרד החקלאות ורשום במאגר המומחים של פקיד יערות ובמאגר המתכננים והיועצים של קק"ל. בשנת 2017, הוכשר בחברת IML Germany עבור תפעול ועבודה מקצועית עם מכשיר הרזיסטוגרף המתקדם בעולם, להערכת מסוכנות בעצים.

אורי מאירוביץ'

אורי הינו בעל תואר ראשון במדעי הצמח ותואר שני מחקרי מהפקולטה לחקלאות באוניברסיטה העברית. מחקרו עסק בעצי יער בישראל והשפעות יישום ממשקי דילול יער שונים. בשנת 2017 סיים את הקורס בהערכת מסוכנות בעצים מטעם משרד החקלאות. אורי בעל ידע נרחב באקולוגיה, זיהוי מיני צומח ובעל ניסיון בביצוע סקרים יערניים שונים. בשנת 2017, הוכשר בחברת IML Germany עבור תפעול ועבודה מקצועית עם מכשיר הרזיסטוגרף המתקדם בעולם, לזיהוי כשלים פנימיים בעצים. בשנת 2020 אורי הוכשר ע"י ארגון האילנאיים האמריקאי (ISA) כמעריך סיכונים בעצים מוסמך Tree Risk Assessment Qualification (TRAQ) כחלק מקורס של האירגון שהתקיים באיטליה.

אלעד רימון

אגרונום, בוגר תואר ראשון בחוג לאגרואקולוגיה ובריאות הצמח בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית, עם התמחות בתכנית שמירת טבע ומינהל שטחים פתוחים. תואר שני מחקרי במניעת הפצת מחלות במטעים. משמש כאגרונום בעיר רעננה, בה מקדם גישה סביבתית לניהול משאב העצים העירוני.

זיו ניסן

אגרונום מוסמך, בעל תואר ראשון במדעי החקלאות ותואר שני מחקרי באגרו-אקולוגיה ובריאות הצמח. זיו בעל ידע נרחב באבחון ובבקרה של מזיקים ומחלות בצמחים. בשנת 2018 סיים את הקורס ״פיקוח על גיזום וטיפול בעצי נוי״ מטעם משרד החקלאות. זיו הוסמך בקורס "הערכת מסוכנות עצים" מטעם משרד החקלאות.

דור אמפר

דור אמפר הינו בוגר החוג לאגרואקולוגיה ובריאות הצמח בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית, עם התמחות בתכנית שמירת טבע ומינהל שטחים פתוחים. בשנת 2019, הוכשר דור בקורס להערכת מסוכנות בעצים והגנת הצומח בגן הנוי מטעם משרד החקלאות. דור הינו בעל ידע נרחב ומעמיק בממשקי חקלאות וסביבה וכן בתחום גינון אקולוגי ובר-קיימא. מנוסה בביצוע סקרי שטח מגוונים.

נדב חן

הנדסאי אדריכלות נוף מטעם מכללת רופין ומפעיל מערכות השקיה מוסמך. בעל תעודת פיקוח קבלני גינון וגננות שלב 1+2.

עידו נדב

עידו נדב, אגרונום, בוגר החוג למדעי הצמח בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית בדגש על גידולי שדה ומזיקים בחקלאות. משמש כאגרונום בעיר לוד,בה מקדם סביבה עירונית ירוקה.

מאיה לוי – מנהלת משרד

בעלת נסיון רב אדמיניסטרציה, תפעול ושיווק. סיימה לימודי מוזיקה וקולנוע עם התמחות בהפקה ובשנת 2018 סיימה לימודי מדיה דיגיטלית.

ארבל בנג'ו

אגרונום, בוגר החוג למדעי הצמח בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית בירושלים. בעל ניסיון בסקרי עצים, עבודות חקלאות שונות ועבודות מעבדה במסגרת לימודיו לתואר ראשון. בזמנו הפנוי מנגן סקסופון ולומד מוסיקה.

עדן יוסף

אגרונום, בוגר תואר ראשון באגרואקולוגיה ובריאות הצמח בפקולטה לחקלאות. עבודה כמהנדס מחקר במכון וולקני במעבדה החוקרת הדברה מיקרוביאלית של פטריות ונמטודות תוקפות חרקים, וניסיון בניסויי שדה בתחום. ניסיון כאגרונום בגידול צמחי נוי במצעים מנותקים בחממות, וניסיון בתחום ההשקייה, דישון, מזיקים וריבוי ייחורים. אוהד נלהב של קבוצת הכדורגל מנצ'סטר יונייטד.

פרויקט 'השבת האלונים לנופי ארצנו'

אנחנו בפתילת המדבר בע״מ מאמינים שיש צורך להפוך את הידע והניסיון של חברתנו לכלי שימושי לטובת הסביבה והציבור. על כן יזמנו בשנים האחרונות את פרויקט 'השבת האלונים לנופי ארצנו' כחלק ממאמצי המניעה של ההתחממות הגלובלית ואפקט החממה. במסגרת זו, אנו אוספים בלוטי אלונים ממינים שונים באזורים שונים בארץ, מעבירים אותם תהליכי מיון ובדיקה ולאחר מכן מעבירים אותם תהליך הנבטה. לאחר נביטת הבלוטים, הבאה לידי ביטוי בהתפתחות שורשון קצר, אנו יוצאים לשטח וטומנים אותם במקומות מוגנים עד כמה שניתן על מנת לאפשר להם להפתח באופן מיטבי. חשוב להדגיש, שכל אזור ממנו נאספו הבלוטים הוא יהיה האזור שלשם יזרעו על מנת למנוע זיהום גנטי.